מדריך כשרות בסרביה

אין לה חוף ים אבל הטבע שלה כה עשיר שזה כמעט ולא מורגש…הכירו את סרביה, מדינה ירוקה עם אגמים כחולים בלב הבלקן והיהלום שלה – בלגרד. הנה מדריך לשומרי כשרות בסרביה, עם כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שנוסעים לחופשה במדינה. מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות.

כל מה שחשוב לדעת

שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב email
שליחה
שיתוף ב print
הדפסה

לינה ואירוח

מלונות כשרים או קרובים במרחק הליכה קצר לבית חב"ד, מידע על פתרונות לשבת והזמנה מהירה.

חנויות ורשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר לרכוש בחנויות, חנויות עם מוצרים כשרים מיובאים ופתרונות נוספים.

מסעדות כשרות וקייטרינג

מדריך למסעדות כשרות בסביבה, שירותי קייטרינג עם אוכל מוכן כשר לשבת ולחג ועוד.

בית חב"ד בסביבה

כתובת בית חב"ד הקרוב, הרשמה לסעודות שבת, יצירת קשר ופרטים נוספים.

הידעת?

סרביה היא מדינה צעירה שהוקמה בשנת 20016, לעיר הבירה בלגרד יש היסטוריה עשירה והיא הייתה תחת שליטת העות'ומאנים, מלכי הברסבורג ולמשך כמה שנים גם בירתה של יוגוסלביה הגדולה.

יהודים התיישבו על אדמת סרביה כבר בימי הביניים, לאחר שהיגרו מאזור קרואטיה ואיטליה ומאוחר יותר בגלל גירוש ספרד. בעיר הוקמו קהילות אשכנזיות וספרדיות והקהילה צמחה והפכה למרכז מסחר יהודי ומרכז תורני בהנהגת הרב הראשי יהודה לירמה שחיבר את הספר "פליטת בית יהודה". עם עלייתו לשלטון של נסיך סרביה מיכאילו אוברנוביץ' מצב היהודים קיבל תפנית לרעה. באמצע המאה ה-19 נאסר על היהודים לעסוק במסחר, מה שפגע בהם בצורה קשה, רק בסוף המאה ובעקבות קונגרס ברלין הצו הוסר.

הרוב המוחלט של יהודי בלגרד וסרביה נספו בשואה ואלו שנותרו היגרו לישראל ולמדינות נוספות. כיום חיים בסרביה כ-3,000 יהודים, רובם בבלגרד.