מדריך כשרות בכרתים

האי כרתים הפך בשנים האחרונות ליעד אהוב במיוחד על ידי הישראלים. הטיסה הקצרה, המלונות המפנקים, הנופים ותחושת החופש המושלמת, מציבים את האי גבוה בטבלת יעדי החופשה הפופולריים ביותר. ומה עם שומרי הכשרות? הנה מדריך לכל מה שאתם צריכים לדעת לפני שנוסעים לחופשה בכרתים, מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות.

כל מה שחשוב לדעת

לינה ואירוח

מלונות כשרים או קרובים במרחק הליכה קצר לבית חב"ד, מידע על פתרונות לשבת והזמנה מהירה.

חנויות ורשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר לרכוש בחנויות, חנויות עם מוצרים כשרים מיובאים ופתרונות נוספים.

מסעדות כשרות וקייטרינג

מדריך למסעדות כשרות בסביבה, שירותי קייטרינג עם אוכל מוכן כשר לשבת ולחג ועוד.

בית חב"ד בסביבה

כתובת בית חב"ד הקרוב, הרשמה לסעודות שבת, יצירת קשר ופרטים נוספים.

הידעת?

עדות היסטורית ראשונה לקיומה של קהילה יהודית בכרתים מתוארכת לשנת 142 לפנה"ס. מאז הקהילה שרדה אימפריות שונות עד למאה החמישית, אז הקיסר הביזנטי גירש את היהודים מהאי. בימי הביניים סבלה היהודים המעטים שהתגוררו באי מרדיפות, הם אולצו לגור ברובע היהודי ולסמן את בגדיהם. בשנת 1900 היו רק 726 יהודים הרשומים בכרתים וערב מלחמת העולם השנייה היו רק 400 יהודים בכרתים. האי נכבש על ידי יחידות קומנדו של הצבא הגרמני ובני הקהילה נשלחו באוניות לפיראוס כדי להעבירם למחנות הריכוז. בדרך טובעה הספינה ורבים מהיהודים נהרגו. החל מהמחצית השנייה של המאה ה -20 ותחת שלטון ממשלת יוון אין קהילה יהודית פעילה בכרתים.

בית הכנסת "עץ חיים" בעיר חאניה

עם סיומה של מלחמת העולם השנייה, חמשת בתי הכנסת העתיקים ששכנו באי נהרסו, כמו גם בתי קברות ובתי ספר יהודי. רק בית הכנסת "עץ חיים" נשאר כשריד אחרון לחיים היהודיים בכרתים. בשנת 2000 וביוזמת קרן בינלאומית שופץ וחודש המבנה כמקום תפילה, זיכרון ופיוס. בית הכנסת ממוקם בסמטאות העיר חאניה, בצפון מערב האי.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print